O technologii

Od wielu lat produkujemy domy drewniane: letniskowe i całoroczne i na życzenie klientów wykańczamy je „pod klucz” lub budujemy do stanu jaki życzą sobie inwestorzy. Wykonujemy je w technologii szkieletowej i z bala. W ofercie stałej mamy kilkadziesiąt własnych projektów domów drewnianych. Nasze domy mają szereg różnych zastosowań: od domków gospodarczych czy letniskowych poprzez pawilony handlowe, gastronomiczne a także domy całoroczne.

Oferta nasza obejmuje: zaprojektowanie domu, uzyskanie pozwolenia na budowę domu, jego wyprodukowanie oraz zmontowanie. Oferujemy również Państwu wykonanie fundamentów, montaż kominów oraz inne prace montażowe wewnątrz domu takich jak: instalacje elektryczne i instalacje hydrauliczne a także innych prac wykończeniowych, w tym kafelkowanie i malowanie wnętrz. Standardowy montaż domu trwa dużo krócej niż domu murowanego. Na życzenie klientów zajmujemy się również zagospodarowaniem ogrodu w ogrodzenie, bramy czy inną drewnianą architekturę ogrodową.

Dysponujemy dużą bazą projektów typowych, istnieje również możliwość wykonania domu z dostarczonego przez klienta projektu. Firma nasza posiada kadrę architektów, którzy służą pomocą i doradztwem przy wyborze odpowiedniego domu.

Domy wykonujemy z drewna iglastego suszonego do wilgotności 18%. Najczęściej wykonujemy domy z drewna sosnowego, świerkowego i modrzewia. Drewno które stosujemy do produkcji naszych domów pochodzi z polskich, oraz skandynawskich lasów.

Do impregnacji drewna stosujemy najlepsze produkty firmy Tikkurila-Tikkurila Valti Basie oraz Valti Color. Firmy Altax naturalne oleje i woski do drewna. Domy ocieplamy w zależności od ich rodzajów w wersji letniskowej: ściany 10 lub 15 cm wełny mineralnej,dach ocieplamy również wełną o grubości 10 lub 15 cm. Domy całoroczne spełniają normy energetyczne i ocieplone są wełną mineralną lub drzewną firmy Steico o grubościach wymaganych przez Normy Budowlane. Po ociepleniu wnętrze domu wykańczamy deską boazeryjną o grubości od 12 do 25mm lub płytą karton-gips. Stosujemy również płytę gipsowo-włóknową firmy Farmacell.